Milliken geeft 12 jaar garantie op producten met ComfortLite Backing en 15 jaar garantie op producten met Comfort+ Backing. Voor Continuation – Woven Tile is dit 10 jaar.
Akoestiek
Milliken tapijt heeft een hoge demping en absorptie van geluid (30-37 dB contactgeluid).Een ander tapijt met harde rug heeft slechts een gemiddelde waarde van 24dB. Hierdoor is de tapijttegel uitermate geschikt voor gebruik in open kantoren, zoals bij callcenters, om geluidsoverlast tussen gebruikers te reduceren.
Duurzaamheid
Milliken is voorloper op het gebied van duurzaamheid door circulaire productie (Closed loop re-vision proces). Tevens is Milliken gecertificeerd C2C, BREEAM, WELL.
TRACTIONBACK®
Milliken tapijttegels zijn ook leverbaar met Tractionback®. (speciale gepatenteerde pick-up coating, fabrieksmatig aangebracht op de zachte rug) Deze coating zorgt ervoor dat de tapijttegels geïnstalleerd kunnen worden zonder de ondervloer te voorzien van een lijm of fixeer laag. De ondervloer blijft intact en de tapijttegels kunnen gemakkelijk worden ingelegd of uitgehaald.
Omdat de rug zacht en dik is, zorgt deze voor extra comfort en voelt aan als een Karpet. De zachte backing kan ook geringe hoogteverschillen opvangen en daarmee doortekening van een slechte ondervloer voorkomen.Daarnaast heeft Millen tapijt een hoge herstel waarde (93% na 24 uur).
Gewicht
Het totaalgewicht van de tapijttegel is 10-15% lichter dan een conventionele tapijttegel met harde rug. Dit zorgt voor minder belasting op de vloer.
Naadvorming
Milliken tapijttegels hebben standaard een zachte rug. Dit zorgt voor minimale naadvorming. Daarnaast is er in de ontwikkeling van patronen ook rekening gehouden met minimale naadvorming.
Specials
Door gebruik te maken van verschillende verfmethoden (Millitron en Solution Dyed) zijn er uitgebreide mogelijkheden voor het ontwikkelen van Custom Made specials. Wat zou jij graag willen printen op een tapijttegel?
open structuur
Door de open structuur van de rug/backing is de tegel erg geschikt voor zowel vloerverwarming als koeling. Ook kan eventueel vocht vanuit de vloer door de ‘ademende’ tegel eruit en ontstaat er geen schimmel door ophoping van vocht.